Příjemné prostředí

Osobní přístup

Prevence, rekonvalescence,...

Systematické vzdělávání v oboru

Zaměření na sportující psy

Péče o pohybový aparát

Pravidelná preventivní péče o pohybový aparát pejska je nesmírně důležitou součástí života domácího mazlíčka. Majitel by na ni měl dbát stejně tak jako například na správnou výživu 🙂.

Kdo jsou mí učitelé péče o pohybový aparát:

Bc. Kateřina Plačková, CCRP a MVDr. Radek Musil - Ortopedické minimum v rehabilitaci zvířat, Physiodog

Balanční cvičení

Pro aktivní terapii mám k dispozici různé druhy balančních pomůcek. Pomocí těch lze pracovat na posílení svalstva celého těla (velmi vhodný tréninkový doplněk pro sportující psy), ale také na vyrovnávání dysbalancí způsobených nesprávnými pohybovými vzorci nebo vytvořených např. v důsledku odlehčování končetiny při zranění.

Kdo jsou mí učitelé balančního cvičení?

Jeris Pugh a Eve Pugh DVM, CVA, CCRP - Conditioning For The Canine Athlete Course, The Martial ARFS

Masáže

Masáže tvoří součást rekonvalescence a jsou také nezbytnou součástí péče o sportující a pracovní psy. Příjemnou masáž celého těla si ale čas od času zaslouží úplně každý pejsek :).

Kdo jsou mí učitelé masážních technik pro psy:

Bc. Kateřina Plačková, CCRP - Kurz rekondičních masáží psů, Physiodog

Dornova Metoda

Je to jemná manuální technika, která ošetřuje opěrný aparát a reguluje chybná postavení kostí a kloubů v těle. Tato terapie se provádí při pohybu ošetřovaného. (zdroj: Dornova Metoda Zvířata - Andrea Dunová)

autor fotografií: Jitka Kubálková a Martin Duna

Kdo jsou mí učitelé dornovy metody:

Andrea a Martin Dunovi a MVDr. Lenka Popková - Kurz dornovy metody pro psy, Dornova metoda pro zvířata

Kinesiotaping

Kinesiotaping nemá u psů tak široké využití jako u lidí. V péči o pohybový aparát má ale určitě své místo. Pro správný efekt je potřeba dodržovat určité zásady. Pokud je ale tejpování správně použito může pomoci od bolesti, urychlit hojení nebo při určitých typech sportu zafungovat i jako prevence zranění.

Kdo jsou mí učitelé dornovy metody:

Bc. Kateřina Plačková, CCRP - Využití kinesiotapingu u psa, Physiodog

Protahování

Součástí péče o pohybový aparát sportujícího psa je také správné protahování, které je prevencí proti zkracování svalů a prostředkem k rozvoji rozsahu pohybu. Tak jako u sebe, i u svých pejsků lidé na protahování často zapomínají - věnují se mu málo nebo dokonce vůbec. Zkrácené svaly přitom mohou vést ke zranění a správně provedený strečink by měl být nedílnou součástí každého tréninkového plánu.


Kde pracuji?

Vsoučasné době za mnou můžete přijet do vesnice v bezprostřední blízkosti letiště Václava Havla, 15 minut autem z Dejvic nebo ze Zličína.

Po celou dobu procedur a cvičení je páníček se svým pejskem.

Termíny je možné domluvit individuálně, nejlépe prostřednictvím e-mailu sue.markova@gmail.com.


Systematickým vzděláváním se snažím zlepšovat své znalosti v oboru a v budoucnu bych ráda nabídku služeb ještě rozšířila. Chystám se absolvovat Školu fyzioterapie zvířat a kurz bowenovy terapie.